Gyvenamųjų namų kvartalas S.Lozoraičio g. Vilniuje. Konkursinis projektas (1-a vieta)

Urbanistinė idėja.

Aukščiausia Vilniaus kalva ir nuo jos atsiveriančios pasakiškos panoramos – nekvescionuojami vietovės privalumai, darantys didžiausią įtaką siūlomai gyvenamųjų namų kvartalo architektūrai. Norime kiekvieną dieną grožėtis nuostabiais vaizdais ir taip pat užsitikrinti privatumą. Norime vaizdais grožėtis ne tik būdami namuose, bet kiekvieną dieną grįždami į juos, išėję į kiemą atsikvėpti ar pasivaikščioti po apylinkes. Todėl mūsų siūloma užstatymo vizija –tolygiai plane išsibarstęs ir reljefo siluetą atkartojantis namų tūrių užstatymas, kurių kiekvieno pasukimo kryptis „gaudo“ geriausius vaizdus sau ir stengiasi tų vaizdų neužstoti kaimynui.

     Kvartalo struktūra: sklypų išdėstymas, jų reglamentai, privažiavimai nulemti patvirtinto detaliojo plano. Rekreacinės funkcijos išplėtojimui siūlome apžvalginį pasivaikščiojimo taką - „serpantiną“, kuris papildytų kvartalo vidaus pėsčiųjų takų tinklą ir į pasivaikščiojimų maršrutą integruotų aukščiausios Vilniaus kalvos viršūnę.

Lanšaftiniai sprendiniai.

Architektūriniai pasiūlymo sprendiniai yra nulemti charakteringo teritorijos reljefo. Todėl maksimaliai siekta išsaugoti teritorijos peržvelgiamumą ir neaprėpiamos erdvės pojūtį. Tuo tikslu, vienas kito atžvilgiu, namai komponuojami laikantis parkų planavimo taisyklių – vizualiai erdvė neskaidoma į atskirus sklypus nei tvoromis, nei augalais nei kitais architektūriniais elementais – namai laisvai pabirę ant šlaito, tarsi paviljonai pievoje. Privatumas kuriamas parteriniame namo aukšte formuojant pusiau uždarus (pusiau atvirus) kiemus, tarsi įspaudžiant reljefą ir taip sukuriant iš trijų pusių atribotą erdvę – kiemą. Kiekvieną sklypą siūlome „pažymėti“ tauriu vietovės gamtiniui biotopui būdingu medžiu (ąžuolas, klevas, beržas, liepa...) – tarsi šeimos medžiu, žyminčiu naujos gyvenvietės pradžią.

Namų planinė struktūra organizuojama laisvo palnavimo principu privačias erdves slepiant nuo kvartalo viešųjų erdvių už reljefo plastiką atkartojančių lenktų sienų, taip vizualiai skaidrus namas tampa privatus ir apsaugotas nuo pašalinių žvilgsnių ir taip pat leidžia ten gyvenantiems betarpiškai būti gamtoje.

Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai.

Mūsų pasiūlymo architektūrinė vizija – suderinti atvirumą ir privatumą. Architektūros skaidrumas užtikrina betarpišką ryšį su vietovės vaizdinėmis panoramomis, o privatumas – pagrindinė kokybiško kasdienio gyvenimo sąlyga. Šiuo tikslu, kiekvienas gyvenamasis namas suprojetuotas iš dviejų tūrių: skaidraus gyvenamojo ir privataus šeimos poilsio.Tūriai – skaidrusis ir privatusis – komponuojami skirtinguose reljefo lygiuose ir tampa atskirais pastato aukštais su savo atskirais išėjimais į lauką – iš „skaidraus gyvenamojo“ į terasą, iš „privataus šeimos“ į pusiau uždarą kiemą.

Patalpų insoliacija užtikrinama „šviesos skėčiais“ – virš pagrindinio patekimo į pastatą ir laiptinės suprojektuotais tūriniais švieslangiais, kurie bet kuriuo šviesiu paros metu užtikrina natūralios šviesos patekimą į abu pastato aukštus, o tamsiu paros metu kuria kvartalo „kelrodės šviesos“ siluetą.

Pastatų funkcinis suplanavimas.

Projektuojami 2-ų aukštų gyvenamieji namai. Pirmame aukšte suprojektuotas pagrindinis patekimas į namus ir šeimos gyvenamosios patalpos: gyvenamoji erdvė, virtuvė, valgomasis, holas, laiptinė, san.mazgas ir 2-ų vietų garažas. Cokoliniame aukšte suprojektuotos šeimos poilsio patalpos: miegamieji, drabužinės, vonios kambariai, skalbykla, vyno rūsys, pirties ir baseino erdvės, pagalbinės ir techninės patalpos.

Pastatų apdailos medžiagiškumo sprendiniai.

Stiklas, medis ir betonas - jungia, šildo ir saugo.

Namų konstuktyvinį karkasą sudaro g/b konstrukcija, kuri eksponuojama ir fasaduose. Fasadai užbaigiami fasadine stiklo sistema. Interjere – medžio brūselių struktūra nuo grindų per sienas, perauganti į pakabinamų lubų ornamentą – paukščio lizdo leitmotyvas.

Namas

Vaizdai

Geriausi vaizdai

Geriausi vaizdai

Kiemas

Gamta

Insoliacija

Privatumas

Loading...